Прискорюємо Wi-Fi: як віднайти вільний канал та забути про збої.

Якщо у вас раз у раз відвалюється мережа, файли викачуються довго, а улюблена онлайн-гра втрачає зв'язок з сервером, ось три прості поради, як це виправити. Для того, щоб отримувати задоволення від серфінгу і онлайн ігор, потрібно дві умови. Сигнал Wi-fi має бути сильним та стабільним, а швидкість каналу — достатньою. Якщо у вас виникли проблеми з безпровідним інтернетом, напевно, одна з умов порушена. Спробуємо обійтися «малою кров'ю», тобто оптимізувати налаштування, а не купувати нове залізо і не міняти оператора.

  1. Лайфхак перший: розділіть мережі 2,4 і 5 ГГц. Сучасні роутери є дводіапазонними: вони можуть передавати сигнал на частотах 2,4 ГГц (WLAN b/g/n) або 5 ГГц (WLAN ас).  Усунути перешкоди в роботі інтернету можна, розподіливши пристрої по різних частотах. Розберіться, які з пристроїв у вашій мережі можуть ловити Wi-fi 5 ГГц. Зазвичай це прописано в технічних характеристиках. Після цього зайдіть в налаштування свого роутера і створіть дві різні точки Wi-fi замість однієї. Нехай одна точка працює на частоті 2,4 ГГц, а друга — на частоті 5 ГГц. Для кожного роутера інструкція по створенню точки індивідуальна, тому тут ми рекомендувати нічого не будемо. Після цього підключайте пристрої, підтримуючі WLAN ас до точки 5 ГГц, а останні — до точки 2,4 ГГц. Тим самим ви прискорите сигнал для пристроїв «п'ятигігагерців» і значно розчистите канал для «двохгігагерців». Інтернет стане набагато стабільніший.
  1. Лайфхак другий: знайдіть вільний канал 2,4 ГГц з мобільного пристрою. Тим пристроям, які не працюють на частоті 5 ГГц, теж можна дати окремий діапазон Wi-fi, щоб вони отримували достатню долю сигналу. Для того, щоб виявити його, можна скористатися мобільним додатком Wi-fi Analyzer Open Source. Таких застосувань, насправді, багато, але ми вибрали те, яке підтримує Android 9.0 Pie.
    1. WiFi Analyzer (open-source). Відкрийте додаток і прийдіть в жах від того, скільки мереж в одному багатоквартирному будинку одночасно використовують Wi-fi на частоті 2,4 ГГц (доступно у в меню Графік каналів):