Як користуватися WinMTR та що потрібно враховувати

продовження статті Діагностика мережі (ping, tracert, pathping, WinMTR)

 

Що треба враховувати при використанні утиліти WinMTR.

Рекомендації тут будуть тими ж, що і для утиліт ping, tracert, pathping. Адже WinMTR використовує все той же ICMP протокол, що і вище описані утиліти. Тут варто відмітити, що в операційних системах сімейства Linux є утиліта MTR, її функціонал куди багатіший, за умовчанням ця утиліта працює з вікна емулятора терміналу Linux, хоча до неї можна прикрутити графічний інтерфейс і вона дає можливість перевіряти канал зв'язку за допомогою протоколів TCP і UDP з вказівкою портів. Але повернемося до Windows версії, для якої не треба запускати командний рядок. Коли ви перевіряєте канал зв'язку або інтернет з'єднання за допомогою WinMTR, не забувайте, що мережеві маршрутизатори і L3 комутатори можуть по-різному обробляти пакети з ICMP вкладеннями, які ви направляєте саме їм, і ті пакети, які для цього конкретного вузла є транзитними, тобто пакети, які вузол може передати далі. Наприклад, ви бачите невеликі втрати, на сьомому хопе, але втрат вже немає на восьмому і подальших - це не привід для хвилювань, завдання сьомого вузла передати дані далі(оскільки він транзитний), а не відповідати на ваші даремні службові ICMP запити, адже в такій ситуації сьомий вузол не є кінцевою точкою, з якою ви хочете спілкуватися, він транзитний, його завдання передати далі, а нам це і треба, і якщо вузол справляється з цим завданням, то чому ми повинні звернути увага на те, що він дає невеликий відсоток втрата, коли воно сам доводиться відповідає на ICMP (трохи про мережеву взаємодію двох вузлів до комп'ютерної мережі)?

Наступний чинник, який вам треба врахувати, - цей час відповіді видаленого вузла, яке утворюється з того часу, який пакет йде до видаленого вузла і того часу, який він повертається. При цьому, якщо ви перевіряєте інтернет з'єднання до якого-небудь географічно видаленого вузла, вам не варто забувати, що маршрут пакету "туди" і маршрут пакету "назад" може відрізнятися, отже, і час, за який пакет добирається "туди" відрізняється від часу, який витрачається на те, щоб прийти "назад". Не забувайте, що у великих мережах на товстих маршрутизаторах може працювати балансування і може так вийти, що перший пакет піде вліво, а другий управо, це означає, що у них будуть різні маршрути "туди", але у результаті обидва пакети досягнуть пункту призначення, а в трасуванні, яке ви побачите в WinMTR, буде відображено тільки маршрут першого пакету. При цьому може виникнути ситуація, що втрати відбуваються по маршруту, яким був відправлений другий пакет, означає ваша статистика буде не зовсім точною.

Це були загальні рекомендації, про які треба пам'ятати при використанні WinMTR, на більше в цій публікації немає місця, для формування вірних висновків за результатами роботи WinMTR вам треба добре розуміти принципи роботи комп'ютерних мереж, а також принципи роботи фізичних мережевих пристроїв і протоколу ICMP.

 

Висновки.

 Які висновки ми можемо зробити, познайомившись з програмою WinMTR? WinMTR - цей простий, зручний і безкоштовний засіб, який допоможе вам побічно оцінити якість інтернет з'єднання або будь-якого іншого каналу зв'язку, головне, навчитися правильно інтерпретувати результати роботи цього застосування.

=======================================================================

продолжение статьи Диагностика сети (ping, tracert, pathping, WinMTR)

Что нужно учитывать при использовании утилиты WinMTR.

Рекомендации здесь будут теми же, что и для утилит ping, tracert, pathping. Ведь WinMTR использует всё тот же ICMP протокол, что и выше описанные утилиты. Тут стоит заметить, что в операционных системах семейства Linux есть утилита MTR, ее функционал куда более богатый, по умолчанию эта утилита работает из окна эмулятора терминала Linux, хотя к ней можно прикрутить графический интерфейс и она дает возможность проверять канал связи при помощи протоколов TCP и UDP с указанием портов.

Но вернемся к Windows версии, для которой не нужно запускать командную строку. Когда вы проверяете канал связи или интернет соединение при помощи WinMTR, не забывайте, что сетевые маршрутизаторы и L3 коммутаторы могут по-разному обрабатывать пакеты с ICMP вложениями, которые вы направляете именно им, и те пакеты, которые для данного конкретного узла являются транзитными, то есть пакеты, которые узел может передать дальше.

Например, вы видите небольшие потери, на седьмом хопе, но потерь уже нет на восьмом и последующих – это не повод для волнений, задача седьмого узла передать данные дальше (так как он транзитный), а не отвечать на ваши бесполезные служебные ICMP запросы, ведь в такой ситуации седьмой узел не является конечной точкой, с которой вы хотите общаться, он транзитный, его задача передать дальше, а нам это и нужно, и если узел справляется с этой задачей, то почему мы должны обращать внимание на то, что он дает небольшой процент потерь, когда ему самому приходится отвечать на ICMP (немного про сетевое взаимодействие двух узлов к компьютерной сети)?

Следующий фактор, который вам нужно учесть – это время ответа удаленного узла, которое образуется из того времени, которое пакет идет к удаленному узлу и того времени, которое он возвращается. При этом, если вы проверяете интернет соединение до какого-нибудь географически удаленного узла, вам не стоит забывать, что маршрут пакета «туда» и маршрут пакета «обратно» может отличаться, следовательно, и время, за которое пакет добирается «туда» отличается от времени, которое тратится на то, чтобы прийти «обратно».

Не забывайте, что в крупных сетях на толстых маршрутизаторах может работать балансировка и может так получиться, что первый пакет пойдет влево, а второй вправо, это означает, что у них будут разные маршруты «туда», но в итоге оба пакета достигнут пункта назначение, а в трассировке, которую вы увидите в WinMTR, будет отображен только маршрут первого пакета. При этом может возникнуть ситуация, что потери происходят по маршруту, которым был отправлен второй пакет, значит ваша статистика будет не совсем точной.

Это были общие рекомендации, о которых нужно помнить при использовании WinMTR, на большее в этой публикации нет места, для формирования верных выводов по результатам работы WinMTR вам нужно хорошо понимать принципы работы компьютерных сетей, а также принципы работы физических сетевых устройств и протокола ICMP.

Выводы

Какие выводы мы можем сделать, познакомившись с программой WinMTR? WinMTR — это простое, удобное и бесплатное средство, которое поможет вам косвенно оценить качество интернет соединения или любого другого канала связи, главное, научиться правильно интерпретировать результаты работы этого приложения.

Деталі статті

Ідентифікатор статті:
34
Категорія:
Дата:
14/10/2021 23:28:54
Переглядів:
2,998
Рейтинг (Кількість голосів):
(15)