Що таке дводіапазонний Wi-fi роутер (Dual-band Wi-Fi)? Як він працює і чи варто купувати

Дводіапазонний роутер – це звичайний роутер, який просто може транслювати дві Wi-Fi мережі (тому він і Dual-band). Як і всі звичайні маршрутизатори, він роздає Wi-Fi на частоті 2.4ГГц (вона зараз найпоширеніша, і практично всі Wi-Fi мережі працюють на цій частоті). Але він же дводіапазонний, тому, ще він транслює Wi-Fi мережу на частоті 5ГГц. Це основна особливість дводіапазонного роутера, і те що відрізняє його від звичайного роутера.  Це ми з'ясували. Давайте тепер розберемося що означає Wi-Fi 5ghz.

Що таке Wi-Fi 5ghz? Як я вже написано вище, зараз в основному всі Wi-Fi мережі працюють на частоті 2.4ghz. Оскільки ця частота вже дуже завантажена, і технологія Wi-Fi розвивається, то розробили підтримку Wi-Fi мереж на частоті 5ghz. Це дозволило не лише перейти на частоту, яка практично вільна, але і збільшити швидкість Wi-Fi. Простіше кажучи, з'явилося більше можливостей.

Що стосується стандартів бездротової мережі, то новий і найшвидший стандарт 802.11aс  працює лише в діапазоні 5ГГц. Частота 5ГГц підтримує лише 802.11n і 802.11aс.

Основні переваги, які побачить звичайний користувач: практично повна відсутність перешкод, а це означає стабільна робота Wi-Fi з'єднання, і вища швидкість інтернету по Wi-Fi. А якщо Ви не плануєте переходити на нову частоту, то можете спробувати збільшити швидкість своєї бездротової мережі радами з цієї статті.

Але, якщо у вас дуже багато сусідніх мереж Wi-Fi, і через це постійні обриви з'єднання, і низька швидкість по Wi-Fi, то перехід на Wi-Fi мережа 5ГГц це найправильніше рішення.

Як працює дводіапазонний роутер (Wireless Dual Band)?

Працює він як і звичайний маршрутизатор. Просто він транслюватиме дві Wi-Fi мережі. І якщо Ваш пристрій, який Ви хочете під'єднати до Wi-Fi уміє працювати з мережами на частоті 5ГГц, то він буде  бачити дві бездротові мережі. Одна з яких буде на новій частоті. Підключаємося до неї, і отримуємо всі переваги нової технології. Як правило, це більше швидкості.

 

H+kA+oud9JFcAAAAABJRU5ErkJggg==

А ті пристрої, які не притримують 5ghz підключатимуться до мережі 2.4ghz. От і все.  Що стосується якихось відмінностей, то їх немає. Хіба що в панелі управління маршрутизатором потрібно буде задати налаштування (ім'я, пароль) для двох Wi-fi мереж. Якщо вам не потрібна, наприклад мережа на частоті 2.4ghz, то її можна відключити. Все це робиться в налаштуваннях маршрутизатора.

Я вже писав про налаштування дводіапазонного роутера TP-LINK Archer C20i. Можете переглянути. 

Що потрібно для переходу на Wi-fi 5ghz?

 Нам знадобиться лише дводіапазонний роутер, і пристрої, які підтримують dual-band Wi-Fi (2.4ГГц/5ГГц). Все це можна переглянути в характеристиках Вашого смартфона, планшета, і так далі.  По підтримці нових мереж, я писав окремо статтю: чому ноутбук, смартфон, або планшет не бачить Wi-Fi мережу 5 Ghz. 

 

H3XbBbvO0XzHAAAAAElFTkSuQmCC

Якщо у Вас не всі пристрої підтримують dual-band Wi-Fi, то нічого страшного. Вони підключатимуться до мережі 2.4ГГц.  

Для стаціонарного комп'ютера, або навіть для ноутбука можна придбати зовнішній приймач Wi-Fi з підтримкою dual-band Wi-Fi.

Що стосується самих дводіапазонних роутерів, то вже на даний момент вибір є, і не маленький. Практично у кожного виробника є моделі з різної цінової категорії. Той же Tp-link Archer C20i. Недорогий, цікавий маршрутизатор. Коштує приблизно 40 доларів. Є моделі дешевше, наприклад: Xiaomi Mini Wi-Fi, Netis Wf2710, Belkin Wireless N450 Dual-band Router F9k1105ru. Є звичайно ж і дорожчі моделі: Asus Rt-ac51u, TP-LINK Archer C50, D-link Dir-825/ac, Zyxel Keenetic Extra, Asus Rt-n56u і так далі

Вибір дійсно великий. Незабаром залишаться лише Dual-band маршрутизатори.

Чи варто купувати дводіапазонний маршрутизатор і переходити на Wi-Fi 5ГГц?

Я вважаю, що однозначно є сенс. Я ось нещодавно купив не дешевий роутер Asus Rt-n18u. Так от, він без підтримки мережі 5ГГц. І вже після покупки я зрозумів, що помилився з вибором. Адже за ці гроші можна було вибрати дводіапазонний роутер, який був би актуальним набагато довше, ніж цей.

Тому, я вважаю, що немає практично жодного сенсу купувати звичайні роутери без підтримки 5ГГц. Думаю, зі мною багато хто погодиться. Особливо, якщо Ви купуєте роутер дорожче 40 доларів. Якщо Ви хочете взяти недорогий маршрутизатор, наприклад TP-LINK Tl-wr741nd, то так, за ці гроші дводіапазонний роутер не купити. А якщо Ви хочете витратити пристойну суму, то беріть лише роутер з підтримкою мережі 5ГГц. Інакше, це просто марна трата грошей. Адже через рік, а може і раніше, Ви вже захочете перейти на Wi-Fi 5ГГц, і будете купувати новий роутер.

А якщо у вас зараз все добре працює, немає проблем з Wi-Fi і швидкістю, то не бачу сенсу купувати новий маршрутизатор. Краще ще трохи почекати. З'явиться більше нових моделей, ну і ціна на дводіапазонні роутери повинна трохи впасти.

Узято з сайту: https://help-wifi.com/

==========================================================================

Решил подготовить небольшую статью по двухдиапазонным роутерам. Рассказать что это за устройства, чем они отличаются от обычных роутеров, что такое Wi-Fi 5GHz, и стоит ли сейчас покупать двухдиапазонный маршрутизатор. Думаю, эта статья сейчас как никогда будет актуальная, так как Wi-Fi 5GHz только начинает входить в нашу жизнь. Практически все новые устройства (смартфоны, планшеты, ноутбуки и т. д.) уже имеют поддержку новых сетей 5GHz. А производители сетевого оборудования уже выпустили по несколько моделей двухдиапазонных маршрутизаторов. И главное, уже есть модели по очень доступной цене.

 

Двухдиапазонный роутер – это обычный роутер, который просто может транслировать две Wi-Fi сети (поэтому он и Dual-Band). Как и все обычные маршрутизаторы, он раздает Wi-Fi на частоте 2.4ГГц (она сейчас самая распространенная, и практически все Wi-Fi сети работают на этой частоте). Но он же двухдиапазонный, поэтому, еще он транслирует Wi-Fi сеть на частоте 5ГГц. Это основная особенность двухдиапазонного роутера, и то что отличает его от обычного роутера.

Это мы выяснили. Давайте теперь разберемся что значит Wi-Fi 5GHz.

 

Что такое Wi-Fi 5GHz?

Как я уже писал выше, сейчас в основном все Wi-Fi сети работают на частоте 2.4GHz. Так как эта частот уже очень загружена, и технология Wi-Fi развивается, то разработали поддержку Wi-Fi сетей на частоте 5GHz. Это позволило не только перейти на частоту, которая практически свободная, но и увеличить скорость Wi-Fi. Проще говоря, появилось больше возможностей.

Что такое Wi-Fi 5GHz (Dual-Band)

 

Что касается стандартов беспроводной сети, то новый и самый быстрый стандарт 802.11ac работает только в диапазоне 5ГГц. Частота 5ГГц поддерживает только 802.11n и 802.11ac.

Основные преимущества, которые увидит обычный пользователь: практически полное отсутствие помех, а это значит стабильная работа Wi-Fi соединения, и выше скорость интернета по Wi-Fi. А если вы не планируете переходить на новую частоту, то можете попробовать увеличить скорость свой беспроводной сети советами из этой статьи.

Но, если у вас очень много соседних Wi-Fi сетей, и из-за этого постоянные обрывы соединения, и низкая скорость по Wi-Fi, то переход на Wi-Fi сеть 5ГГц это самое правильное решение.

Как работает двухдиапазонный роутер (Wireless Dual Band)?

Работает он как и обычный маршрутизатор. Просто он будет транслировать две Wi-Fi сети. И если ваше устройство, которое вы хотите подключить к Wi-Fi умеет работать с сетями на частоте 5ГГц, то оно будет видеть две беспроводное сети. Одна из которых будет на новой частоте. Подключаемся к ней, и получаем все преимущества новой технологии. Как правило, это больше скорости.

Схема работы двухдиапазонного роутера (Dual-Band Wi-Fi)

А те устройства, которые не придерживают 5GHz будут подключаться к сети 2.4GHz. Вот и все.

Что касается каких-то отличий, то их нет. Разве что в панели управления маршрутизатором нужно будет задать настройки (имя, пароль) для двух Wi-Fi сетей. Если вам не нужна например сеть на частоте 2.4GHz, то ее можно отключить. Все это делается в настройках маршрутизатора.

Я уже писал о настройке двухдиапазонного роутера TP-LINK Archer C20i. Можете посмотреть.

Что нужно для перехода на Wi-Fi 5GHz?

Нам понадобиться только двухдиапазонный роутер, и устройства, которые поддерживают dual-band Wi-Fi (2.4ГГц/5ГГц). Все это можно посмотреть в характеристиках вашего смартфона, планшета, и т. д. По поддержке новых сетей, я писал отдельную статью: почему ноутбук, смартфон, или планшет не видит Wi-Fi сеть 5 GHz.

Переход на Wi-Fi 5 GHz

 
Если у вас не все устройства поддерживают dual-band Wi-Fi, то ничего страшного. Они будут подключаться к сети 2.4ГГц.

Для стационарного компьютера, или даже для ноутбука можно приобрести внешний Wi-Fi приемник с поддержкой dual-band Wi-Fi.

Что касается самих двухдиапазонных роутеров, то уже на данный момент выбор есть, и не маленький. Практически у каждого производителя есть модели из разной ценовой категории. Тот же Tp-Link Archer C20i. Недорогой, интересный маршрутизатор. Стоит примерно 40 долларов. Есть модели подешевле, например: Xiaomi Mini Wifi, Netis WF2710, Belkin Wireless N450 Dual-Band Router F9K1105ru. Есть конечно же и более дорогие модели: Asus RT-AC51U, TP-LINK Archer C50, D-Link DIR-825/AC, Zyxel Keenetic Extra, Asus RT-N56U и т. д.

Выбор действительно большой. Еще немного, и останутся только Dual-Band маршрутизаторы.

Стоит ли покупать двухдиапазонный маршрутизатор и переходить на Wi-Fi 5ГГц?

Я считаю, что однозначно стоит. Я вот недавно купил не дешевый роутер Asus RT-N18U. Так вот, он без поддержки сетей 5ГГц. И уже после покупки я понял, что ошибся с выбором. Ведь за эти деньги можно было выбрать двухдиапазонный роутер, который был бы актуальным намного дольше, чем этот.

Поэтому, я считаю, что нет практически никакого смысла покупать обычные роутеры без поддержки 5ГГц. Думаю, со мной многие согласятся. Особенно, если вы покупаете роутер дороже 40 долларов. Если вы хотите взять недорогой маршрутизатор, например TP-LINK TL-WR741ND, то да, за эти деньги двухдиапазонный роутер не купить. А если вы хотите потратить приличную суму, то берите только роутер с поддержкой сетей 5ГГц. В противном случае, это просто пустая трата денег. Ведь через год, а может и раньше, вы уже захотите перейти на Wi-Fi 5ГГц, и будете покупать новый роутер.

А если у вас сейчас все хорошо работает, нет проблем с Wi-Fi и скоростью, то не вижу смысла покупать новый маршрутизатор. Лучше еще немного подождать. Появится больше новых моделей, ну и цена на двухдиапазонные роутеры должна немного упасть.

Взято с сайта: https://help-wifi.com/

Деталі статті

Ідентифікатор статті:
29
Категорія:
Дата:
11/10/2021 21:22:30
Переглядів:
1,610
Рейтинг (Кількість голосів):
(16)

Пов'язані статті