Як збільшити швидкість інтернету по Wi-Fi через роутер

Швидкість інтернету через Wi-fi, це та тема, яку завжди обговорювали, і обговорюватимуть на різних форумах, в коментарях, і так далі. Дуже часто ставлять питання типу: "чому швидкість по Wi-fi нижче ніж по кабелю", "чому швидкість через роутер менша", "як збільшити швидкість інтернету по Wi-fi" і тому подібне. Чому взагалі так відбувається, звідки беруться ці питання. Зараз поясню.

Є інтернет, який підключений до комп'ютера безпосередньо. Провайдер обіцяє швидкість наприклад 100 Мбіт/с. При перевірці, швидкість може бути трохи нижче, але щось біля цього. Купуємо роутер, встановлюємо, і звичайно ж перевіряємо швидкість, адже ми десь читали, що роутер ріже швидкість. Перевіряємо від роутера по кабелю, начебто нормально та не сильно впала швидкість. Перевіряємо при з'єднанні по Wi-fi і бачимо, що швидкість в два, а то і більше разів нижче, ніж при підключенні по кабелю. Наприклад, по Wi-fi з 100 Мбіт/с, які дає провайдер, залишилося 50 Мбіт/с, 40, або ще менше. Ясна річ, що це нас не влаштовує, і ми починаємо шукати рішення. А у пошуках рішення заходимо на сторінки типу цієї.

Перевірити швидкість інтернету можна на сайті http://www.speedtest.net/ru/. Хороший, популярний сервіс. Детальніше читайте тут. Якщо ви бажаєте побачити конкретні поради з теми збільшення швидкості по Wi-fi, то про це я напишу трохи пізніше, в окремій статті. Але, відразу хочу сказати, що поради про які напишу я,  і  ті, що вже можна знайти в інтернеті, як правило не дають жодних результатів в плані збільшення швидкості. Хоча, це залежить від окремих випадків. А в цій статті я хочу просто розповісти, чому так відбувається, що при підключенні через роутер, швидкість інтернету менша, ніж,  наприклад, по кабелю.

Чому Wi-fi роутер ріже швидкість?

Кожен роутер ріже швидкість. Якийсь менше, якийсь більше. Як правило, це залежить від ціни самого роутеру. Чим він дорожчий, тим потужніше, а чим він потужніший, означає менше буде урізати швидкість. Я зараз говорю саме про підключення по Wi-fi. Якщо швидкість по кабелю через маршрутизатор і менше, то як правило, це не критично. А ось по бездротовій мережі, втрати в швидкості бувають пристойні.

Багатьох ще цікавлять цифри, які вказані на коробці з роутером, або в характеристиках. Там можна побачити інформацію по швидкісті. Наприклад: до 150 Мбіт/с, або 300 Мбіт/с. І тут вже знову з'являються питання: "чому мій роутер підтримує 300 Мбіт/с, а у мене швидкість 50 Мбіт/с?". Так от, виробник вказує максимальну швидкість, яку в звичайних умовах ніколи не отримати. Швидкість завжди буде набагато нижча. І з тих 300 Мбіт/с, які написані на роутері, ми часто отримуємо швидкість у декілька разів нижче. А ось наскільки швидкість буде менша, вже залежить від потужності маршрутизатора (головним чином), і від ряду інших чинників, про які я зараз розповім.

Так само, не потрібно забувати, що окрім роутера, у нас мережа — це ще приймач Wi-fi в нашому ноутбуці, планшеті, смартфоні, або Usb/pci адаптері в стаціонарному комп'ютері. Який так само підтримує різні стандарти, і швидкість на якій він працює може бути нижче за ту, яку може видати роутер. Швидкість завжди визначається найповільнішим пристроєм в мережі.

Наприклад: роутер видає теоретичних 300 Мбіт/с. А ось адаптер, який приймає сигнал, може працювати на максимальній швидкості 150 Мбіт/с. І ми вже отримуємо обмеження в 150 Мбіт/с, оскільки в мережі, це пристрій найповільніший. Не буду далі заглиблюватися в ці нюанси, я просто хотів пояснити чому так страждає швидкість при підключенні по Wi-fi мережі.

 

Від чого залежить швидкість Wi-fi мережі, і як отримати максимальну швидкість?

 Як я і обіцяв, детальніше про способи збільшення швидкості напишу в окремій інструкції. А зараз, перерахую основні причини, які впливають на швидкість Wi-fi мережі:

  • Wi-fi роутер. Стандарти мережі (802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11ас), які він підтримує,  які в ньому використовуються технології, і потужність самого заліза. Як правило, чим дорожче роутер, тим більш висока швидкість бездротової мережі.
  • Програмне забезпечення роутера, і Wi-fi приймача на вашому комп'ютері. Дуже часто, з оновленням прошивки роутера, або драйверів адаптера на комп'ютері, швидкість стає більше.
  • Перешкоди. Перешкоди можуть бути як від інших, сусідніх мереж (головним чином) Wi-fi, так і від побутових приладів.
  • Потужність Wi-fi мережі. Не новина, що біля роутера, де сигнал максимальний, швидкість буде вища, ніж в іншій кімнаті, де сигнал мережі вже не такий стабільний.
  • Кількість підключених пристроїв до вашої мережі. Якщо до вашого роутеру підключений один пристрій, то воно отримуватиме всю швидкість, яку може видати роутер. Якщо ми підключаємо ще один пристрій, і починаємо на ньому щось завантажувати, то швидкість вже буде ділиться на 2, ну і так далі. До того ж, всі підключені пристрої створюють навантаження на залізо роутера, що приводить до падіння швидкості.
  • Тип підключення до інтернету, який використовує ваш інтернет-провайдер. Річ у тому, що якщо ваш провайдер використовує тип з'єднання Динамічний IP, або Статичний IP, то роутер менше різатиме швидкість, ніж при з'єднанні PРОЕ, L2tp і PPTP.
  • Налаштування роутера. Правильне налаштування захисту мережі, вибір режиму роботи мережі та ширини каналу, а так само зміна каналу, можуть трохи збільшити швидкість.

Як організувати Wi-fi мережа, що б втрата швидкості була мінімальною?

Що стосується інтернет провайдера: якщо ви ще не підключили інтернет, і якщо є можливість, то виберіть провайдера, який використовує технологію з'єднання Динамічний IP, або Статичний IP. Так роутеру буде легше, та і налаштовувати таке з'єднання набагато простіше.

Вибір роутера: якщо ви бажаєте мінімальної втрати швидкості, то доведеться витратитися на роутер. Я раджу купувати маршрутизатор, який вміє працювати на частоті 5ГГц (Ghz), і підтримкою нового стандарту 802.11aс. Частота 5ГГц зараз практично вільна, а це означає, що перешкод там буде не багато. Адже здебільшого, поки що всі Wi-fi мережі працюють на частоті 2.4ГГц.  А новий стандарт 802.11aс, навіть в порівнянні з найпопулярнішим, на даний момент 802.11n дозволяє передавати інформацію на швидкості аж 6.77 Гбіт/с. Це звичайно ж в теорії, із спеціальним устаткуванням.

Пристрої, які ви підключатимете до мережі: як я вже писав вище, швидкість так само залежить від клієнтів мережі. Бажано, щоб ваші пристрої були новими, з підтримкою сучасного стандарту 802.11aс, або хоч би 802.11n. Якщо це комп'ютер, то оновіть драйвер вашого Wi-fi адаптера.

 

==========================================================================

Скорость интернета через Wi-Fi, это та тема, которую всегда обсуждали, и будут обсуждать на разных форумах, в комментариях, и т. д. Очень часто задают вопросы типа: "почему скорость по Wi-Fi ниже чем по кабелю", "почему скорость через роутер меньше", "как увеличить скорость интернета по Wi-Fi" и т. п. Почему вообще так происходит, откуда берутся эти вопросы. Сейчас объясню.

Есть интернет, который подключен к компьютеру напрямую. Провайдер обещает скорость например 100 Мбит/с. При проверке, скорость может быть немного ниже, но что-то около этого. Покупаем роутер, устанавливаем, и конечно же проверяем скорость, ведь мы где-то читали, что роутер режет скорость. Проверяем от роутера по кабелю, вроде нормально, не сильно упала скорость. Проверяем при соединению по Wi-Fi и видим, что скорость в два, а то и более раз ниже, чем при подключению по кабелю. Например, по Wi-Fi из 100 Мбит/с, которые дает провайдер, осталось 50 Мбит/с, 40, или еще меньше. Понятное дело, что это нас не устраивает, и мы начинаем искать решение. А в поисках решения заходим на страницы типа этой.

Проверить скорость интернета можно на сайте http://www.speedtest.net/ru/. Хороший, популярный сервис. Более подробно читайте здесь.

Если вы хотите увидеть конкретные советы по теме увеличения скорости по Wi-Fi, то об этом я напишу немного позже, в отдельной статье. Но, сразу хочу сказать, что советы о которых напишу я, и которые уже можно найти в интернете, как правило не дают никаких результатов в плане увеличения скорости. Хотя, это зависит от отдельных случаев. А в этой статье я хочу просто рассказать, почему так происходит, что при подключении через роутер, скорость интернета меньше, чем например по кабелю.

Почему Wi-Fi роутер режет скорость?

Каждый роутер режет скорость. Какой-то меньше, какой-то больше. Как правило, это зависит от цены самого роутера. Чем он дороже, тем мощнее, а чем он мощнее, значит будет меньше урезать скорость. Я сейчас говорю именно о подключении по Wi-Fi. Если скорость по кабелю через маршрутизатор и меньше, то как правило, это не критично. А вот по беспроводной сети, потери в скорости бывают приличные.

Многих еще интересуют цифры, которые указаны на коробке с роутером, или в характеристиках. Там можно увидеть информацию по скорости. Например: до 150 Мбит/с, или 300 Мбит/с. И здесь уже снова появляются вопросы: "почему мой роутер поддерживает 300 Мбит/с, а у меня скорость 50 Мбит/с?". Так вот, производитель указывает максимальную скорость, которую в обычных условиях никогда не получить. Скорость всегда будет намного ниже. И с тех 300 Мбит/с, которые написаны на роутере, мы часто получаем скорость в несколько раз ниже. А вот насколько скорость будет меньше, уже зависит от мощности роутера (в основном), и от ряда других факторов, о которых я сейчас расскажу.

Так же, не нужно забывать, что кроме роутера, у нас сеть еще приемник Wi-Fi, в нашем ноутбуке, планшете, смартфоне, или USB/PCI адаптер в стационарном компьютере. Который так же поддерживает разные стандарты, и скорость на которой он работает может быть ниже той, которую может выдать роутер. Скорость всегда определяется самым медленным устройством в сети. Например: роутер выдает теоретических 300 Мбит/с. А вот адаптер, который принимает сигнал, может работать на максимальной скорости 150 Мбит/с. И мы уже получаем ограничение в 150 Мбит/с, так как в сети, это устройство самое медленное. Ну буду дальше углубляться в эти нюансы, я просто хотел объяснить почему так страдает скорость при подключении по Wi-Fi сети.

От чего зависит скорость Wi-Fi сети, и как получить максимальную скорость?

Как и обещал, более подробно о способах увеличения скорости я напишу в отдельной инструкции. А сейчас, перечислю основные причины, которые влияют на скорость Wi-Fi сети:

  • Wi-Fi роутер. Стандарты сети (802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11ас), которые он поддерживает, какие в нем используются технологии, и мощность самого железа. Как правило, чем дороже роутер, тем более высокая скорость беспроводной сети.
  • Программное обеспечение роутера, и Wi-Fi приемника на вашем компьютере. Очень часто, с обновлением прошивки роутера, или драйверов адаптера на компьютере, скорость становится больше.
  • Помехи. Помехи могут быть как от других, соседних Wi-Fi сетей (в основном), так и от бытовых приборов.
  • Мощность Wi-Fi сети. Не новость, что возле роутера, где сигнал максимальный, скорость будет выше, чем в другой комнате, где сигнал сети уже не такой стабильный.
  • Количество подключенных устройств к вашей сети. Если к вашему роутеру подключено одно устройство, то оно будет получать всю скорость, которую может выдать роутер. Если мы подключаем еще одно устройство, и начинаем на нем что-то загружать, то скорость уже будет делится на 2, ну и т. д. К тому же, все подключенные устройства создают нагрузку на железо роутера, что приводит к падению скорости.
  • Тип подключения к интернету, который использует ваш интернет-провайдер. Дело в том, что если ваш провайдер использует тип соединения Динамический IP, или Статический IP, то роутер будет меньше резать скорость, чем при соединении PPPoE, L2TP и PPTP.
  • Настройки роутера. Правильная настройка защиты сети, выбор режима работы сети и ширины канала, а так же смена канала, могут немного увеличить скорость.

Как организовать Wi-Fi сеть, что бы потеря скорости была минимальной?

Что касается интернет провайдера: если вы еще не подключили интернет, и если есть возможность, то выберите провайдера, который использует технологию соединения Динамический IP, или Статический IP. Так роутеру будет легче, да и настраивать такое соединение намного проще.

Выбор роутера: если вы хотите минимальной потери скорости, то придется потратится на роутер. Я советую покупать маршрутизатор, который умеет работать на частоте 5ГГц (GHz), и поддержкой нового стандарта 802.11ac. Частота 5ГГц сейчас практически свободна, а это значит, что помех там будет не много. Ведь в основном, пока что все Wi-Fi сети работают на частоте 2.4ГГц. А новый стандарт 802.11ac, даже по сравнению с самым популярным на данный момент 802.11n позволяет предавать информацию на скорости аж 6.77 Гбит/с. Это конечно же в теории, со специальным оборудованием.

Устройства, которые вы будете подключать к сети: как я уже писал выше, скорость так же зависит от клиентов сети. Желательно, что бы ваши устройства были новыми, с поддержкой современного стандарта 802.11ac, или хотя бы 802.11n. Если это компьютер, то обновите драйвер вашего Wi-Fi адаптера.

Взято с сайта: https://help-wifi.com/

Деталі статті

Ідентифікатор статті:
30
Категорія:
Дата:
11/10/2021 20:25:57
Переглядів:
2,623
Рейтинг (Кількість голосів):
(16)

Пов'язані статті