Інструкція по захисту свого ПК від дій шкідливого ПЗ та від протиправних дій з боку інших користувачів мережі Internet
- Антивірусний захист. Вірус - це спеціально написана програма, здатна спонтанно приєднуватися до інших програм, створювати свої копії та впроваджувати їх у файли, системні області комп'ютера і в обчислювальні мережі з метою порушення роботи програм, псування файлів і каталогів, створення всіляких перешкод в роботі на комп'ютері. Залежно від середовища існування віруси можна розділити на мережеві, файлові, завантажувальні, файлово-завантажувальні, макровіруси і троянські програми.
Для того, щоб захиститися від вірусів необхідно дотримуватися кількох простих правил:
-
- Встановлювати на комп'ютер антивірусні програми і підтримувати актуальність вірусних баз;
- Дуже уважно ставитися до файлів, переданим по електронній пошті, скайпу або скачаним з підозрілих ресурсів;
- Ніколи не запускати програми, які були прийняті антивірусом за загрозу, якщо Ви на 100% не впевнені в тому, що Ви робите;
- При установці будь-якого ПО уважно читати все, що написано і знімати зайві галочки. Це вбереже Вас від установки додаткового (потенційно шкідливого) ПО.
Приклади антивірусів з безкоштовною підтримкою і їх порівняльний аналіз Ви можете подивитися тут.
- Захист від несанкціонованих проникнень.Міжмережевий екран, мережевий екран, фаєрвол, брандмауер - це комплекс апаратних або програмних засобів, здійснює контроль і фільтрацію проходять через нього мережевих пакетів відповідно до заданих правил.Основним завданням мережевого екрану є захист комп'ютерних мереж або окремих вузлів від несанкціонованого доступу. Також мережеві екрани часто називають фільтрами, так як їх основне завдання - не пропускати (фільтрувати) пакети, що не підходять під критерії, визначені в конфігурації.
- Антиспам-програми. Це програми, призначені для фільтрації вхідних електронних листів за певними правилами. Вони встановлюються на локальний поштовий клієнт, такий як TheBat або Outlook, мають великі можливості налаштування, і можуть стримувати більшу частину спаму.У кожному онлайн-поштовому сервісі, такому як mail.ru, rambler.ru або gmail.com вже вбудована антиспам-захист, яка відправляє листи з підозрілим вмістом в папку Спам.
- Програми анонімності в мережі. Програми анонімності в мережі використовуються для приховування даних користувача при роботі в інтернеті. Їх робота заснована на роботі через проксі-сервера, що дозволяє підставити дані проксі-сервера замість даних користувача і тим самим зберегти анонімність в мережі. (Proxy Switcher; Hide IP Platinum)
- Пароль на ОС. Ще одним простим, але дуже дієвим способом для захисту від несанкціонованого доступу є установка пароля на вхід в ОС. При цьому, чим складніше буде пароль, тим набагато складніше його підібрати, навіть з використанням спеціалізованих програм. У сучасних ОС - дуже складні алгоритми шифрування, які дозволяють практично на 100% захистити дані користувача.
- Мінімум інформації в мережі.Також, дуже важливим залишається питання про скорочення особистої інформації, доступної через мережу, в соціальних мережах і різних форумах. Будь-яка, навіть сама, на Ваш погляд, невинна інформація може бути використана для злому Вашого ПК або особистих акаунтів в тих же соц.сетях.
- У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ПРОБЛЕМ АБО ПИТАНЬ. Якщо у Вас виникла ситуація з якою Ви не можете розібратися, чи з'явилися питання пов'язані з роботою Вашого ПК або послуг - Ви завжди можете звернутися до команди компанії Тріолан. Є кілька способів:
-
- Найпростіший спосіб - зателефонувати до Call-центру, де оператор зможе вирішити до 90% питань, що виникли в віддаленому режимі.
- Якщо у Вас виник адміністративний питання, питання по послугах або просто побажання, Ви можете написати його на сторінках компанії в соціальних мережах: Facebook
Для користувачів, які розміщують свої ресурси в нашій мережі. Якщо у вас є свій сайт або сервер, який знаходиться в мережі компанії Тріолан - Ви можете зіткнутися з цілим списком проблем. Ваш сайт можуть намагатися зламати різноманітними способами або просто намагатися «покласти» його, тобто привести до його недоступності з мережі. Найпоширенішими проблемами є:
-
- DDoS - атаки;
- Спам;
- Флуд;
Якщо Ви давно займаєтеся сайтобудуванням або мережевим адмініструванням, то Ви напевно знаєте всі аспекти захисту від подібних проблем. Для початківців ми коротко розглянемо основні методи захисту:
- Захист від DDoS.
- В даний час, замовні DDoS-атаки перетворилися в вигідну і активно розвивається нішу мережевий злочинності. Пошукавши в Google, можна знайти десятки пропозицій від «фахівців» щодо усунення сайту конкурентів.
- Які ж основні принципи щодо захисту від DDoS? В першу чергу, не потрібно залучати до себе (свого сайту) зайву увагу радикально налаштованої громадськості, публікуючи контент, здатний зачепити расові, національні чи релігійні почуття будь-яких індивідів.
- Якщо ж вас «замовили», або ви були неслухняні попередньої ради, будьте напоготові - апаратні ресурси веб-сервера обов'язково повинні мати певний резерв продуктивності, а розподілені і дублюючі системи - побудовані максимально ефективно. Без розуміння принципів роботи DDoS, ефективний захист побудувати просто неможливо. Для здійснення DDoS-атак використовується велика кількість комп'ютерів, заражених шкідливим кодом. Ці комп'ютери об'єднуються в ботнети ( "bot-net" - мережі зомбі-машин), які за наказом зловмисника здійснюють DDoS-атаки, причому власники комп'ютерів часто навіть не підозрюють про це.
- Якщо ж Ви не можете або не хочете самі займатися цим, тоді можна замовити послуги спеціалізованих компаній. Ми не будемо наводити тут приклади таких компаній, їх цілком легко знайти в Інтернеті. Але слід дуже відповідально поставитися до вибору компанії, тому що можна зв'язатися зі зловмисниками або просто некомпетентними людьми, які не допоможуть, а тільки погіршать ситуацію.
- Захист від спаму і флуду.
- Флуд (від невірно сказаного [1] англ. Flood - потік) - повідомлення в інтернет-форумах і чатах, що займають великі обсяги, без сенсу. Технічний флуд являє собою хакерську атаку з великою кількістю запитів, що приводить до відмови в обслуговуванні. У деяких ігрових ситуаціях флудом вважається кілька повідомлень підряд, від одного ігрового особи.
- На тему захисту від спаму і флуду написано дуже багато статей та інструкцій. І немає сенсу наводити тут повний зміст цих статей, темболее, що це фактично неможливо.
- Почитати про це можна на різноманітних сайтах, особисто я раджу всім відомий Хабрахабр, статті по захисту від спаму і флуду.
Якщо у Вас всетаки виникли описані вище проблеми - радимо звернутися до служби техпідтримки компанії Тріолан.
==========================================================================
- Антивирусная защита. Вирус – это специально написанная программа, способная самопроизвольно присоединяться к другим программам, создавать свои копии и внедрять их в файлы, системные области компьютера и в вычислительные сети с целью нарушения работы программ, порчи файлов и каталогов, создания всевозможных помех в работе на компьютере. В зависимости от среды обитания вирусы можно разделить на сетевые, файловые, загрузочные, файлово-загрузочные, макровирусы и троянские программы.
Для того, чтобы защититься от вирусов необходимо следовать нескольким простым правилам:
-
- Устанавливать на компьютер антивирусные программы и поддерживать актуальность вирусных баз;
- Очень внимательно относиться к файлам, переданным по электронной почте, скайпу или скачанным с подозрительных ресурсов;
- Никогда не запускать программы, которые были приняты антивирусом за угрозу, если Вы на 100% не уверенны в том, что Вы делаете;
- При установке любого ПО внимательно читать всё, что написано и снимать лишние галочки. Это убережет Вас от установки дополнительного (потенциально вредного) ПО.
Примеры антивирусов с бесплатной поддержкой и их сравнительный анализ Вы можете посмотреть тут.
- Защита от несанкционированных проникновений. Межсетево́й экра́н, сетево́й экра́н, файерво́л, брандма́уэр — это комплекс аппаратных или программных средств, осуществляющий контроль и фильтрацию проходящих через него сетевых пакетов в соответствии с заданными правилами. Основной задачей сетевого экрана является защита компьютерных сетей или отдельных узлов от несанкционированного доступа. Также сетевые экраны часто называют фильтрами, так как их основная задача — не пропускать (фильтровать) пакеты, не подходящие под критерии, определённые в конфигурации.
- Антиспам-программы. Это программы, предназначенные для фильтрации входящих электронных писем по определенным правилам. Они устанавливаются на локальный почтовый клиент, такой как TheBat или Outlook, имеют большие возможности настройки, и могут сдерживать большую часть спама.В каждом онлайн-почтовом сервисе, таком как mail.ru, rambler.ru или gmail.com уже встроена антиспам-защита, которая отправляет письма с подозрительным содержанием в папку Спам.
- Программы анонимности в сети. Программы анонимности в сети используются для сокрытия данных пользователя при работе в интернете. Их работа основана на работе через прокси-сервера, что позволяет подставить данные прокси-сервера вместо данных пользователя и тем самым сохранить анонимность в сети (Proxy Switcher; Hide IP Platinum)
- Пароль на ОС. Ещё одним простым, но очень действенным способом для защиты от несанкционированного доступа является установка пароля на вход в ОС. При этом, чем сложнее будет пароль, тем намного сложнее его подобрать, даже с использованием специализированных программ. В современных ОС – очень сложные алгоритмы шифрования, которые позволяют практически на 100% защитить данные пользователя.
- Минимум информации в сети. Также, очень важным остаётся вопрос о сокращении личной информации, доступной по сети, в социальных сетях и различных форумах. Любая, даже самая, на Ваш взгляд, безобидная информация может быть использована для взлома Вашего ПК или личных аккаунтов в тех же соц.сетях.
- В СЛУЧАЕ ВОЗНИКНОВЕНИЯ ПРОБЛЕМ ИЛИ ВОПРОСОВ. Если у Вас возникла ситуация с которой Вы не можете разобраться, или появились вопросы связанные с работой Вашего ПК или услуг – Вы всегда можете обратиться к команде компании Триолан. Есть несколько способов:
- Самый простой способ – позвонить в Call-центр, где оператор сможет решить до 90% возникших вопросов в удаленном режиме.
- Если у Вас возник административный вопрос, вопрос по услугам или просто пожелание, Вы можете написать его на страницах компании в социальных сетях: Facebook
- Для пользователей, которые размещают свои ресурсы в нашей сети.Если у вас есть свой сайт или сервер, который находится в сети компании Триолан – Вы можете столкнуться с целым списком проблем. Ваш сайт могут пытаться взломать разнообразными способами или просто пытаться «положить» его, т.е. привести к его недоступности из сети. Самыми распространенными проблемами являются:
-
- DDoS – атаки;
- Спам;
- Флуд;
Если Вы давно занимаетесь сайтостроением или сетевым администрированием, то Вы наверняка знаете все аспекты защиты от подобных проблем. Для начинающих мы кратко рассмотрим основные методы защиты:
- Защита от DDoS.
В настоящее время, заказные DDoS-атаки превратились в выгодную и активно развивающуюся нишу сетевой преступности. Поискав в Google, можно найти десятки предложений от «специалистов» по устранению сайта конкурентов.
Какие же основные принципы по защите от DDoS? В первую очередь, не нужно привлекать к себе (своему сайту) лишнее внимание радикально настроенной общественности, публикуя контент, способный задеть расовые, национальные или религиозные чувства каких либо индивидов.
Если же вас «заказали», или вы не послушались предыдущего совета, будьте начеку — аппаратные ресурсы веб-сервера обязательно должны иметь некоторый резерв производительности, а распределенные и дублирующие системы — построены максимально эффективно. Без понимания принципов работы DDoS, эффективную защиту построить просто невозможно. Для осуществления DDoS-атак используется большое количество компьютеров, зараженных вредоносным кодом. Эти компьютеры объединяются в ботнеты (“bot-net” — сети зомби-машин), которые по приказу злоумышленника осуществляют DDoS-атаки, причем владельцы компьютеров зачастую даже не подозревают об этом.
Если же Вы не можете или не хотите сами заниматься этим, тогда можно заказать услуги специализированных компаний. Мы не будем приводить здесь примеры таких компаний, их вполне легко найти в Интернете. Но следует очень ответственно отнестись к выбору компании, т.к. можно связаться со злоумышленниками или просто некомпетентными людьми, которые не помогут, а только усугубят ситуацию.
- Защита от спама и флуда.
Спам (англ. spam) — рассылка коммерческой и иной рекламы или иных видов сообщений лицам, не выражавшим желания их получать (материал из Википедии).
Флуд (от неверно произносимого[1] англ. flood — поток) — сообщения в интернет-форумах и чатах, занимающие большие объемы, без смысла. Технический флуд представляет собой хакерскую атаку с большим количеством запросов, приводящую к отказу в обслуживании. В некоторых игровых ситуациях флудом считается несколько сообщений подряд, от одного игрового лица.
На тему защиты от спама и флуда написано очень много статей и инструкций. И нет смысла приводить здесь полное содержание этих статей, темболее, что это фактически невозможно.
Почитать об этом можно на разнообразных сайтах, лично я советую всем известный Хабрахабр, статьи по защите от спама и флуда.
Если у Вас всётаки возникли описанные выше проблемы – советуем связаться со службой техподдержки компании Триолан.